Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
09-02-2020 15:10:39

PARTİMİZE KURUMSAL KİMLİK KAZANDIRDIK

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Piramit Cafe ve Restoran’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, Bingöl’ün kurtuluşunun ticarette olduğunu ifade etti.

Güler’in sorularımıza verdiği cevapların satırbaşları şöyle:

“KONGRE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

“4 ilçemizin kongre takvimini belirledik. Genel merkezimiz ile yaptığımız mutabakatlar neticesinde, Kiğı ve Adaklı ilçe kongrelerimizi 23 Şubat’ta Yedisu ve Karlıova ilçelerimizin kongrelerini 1 Mart’ta gerçekleştireceğiz. Beldelerimizde ise nüfus azlığı nedeniyle kongre olmadan, atama ile yapıldı. Genç Solhan ilçemiz ile merkez ilçemizin kongre takvimi henüz belirlenmedi.  Kongre takvimi çalışmalarımız sürüyor. Belirlendikten sonra basınımız ile paylaşılacak.”

“PARTİMİZE KURUMSAL KİMLİK KAZANDIRDIK”

“Göreve geldikten sonra partimizin etkinliğini güçlendirdik. Partimize kurumsal bir kimlik kazandırdık. Çalışma ortamını iyileştirdik. Partimizi fiziki olarak büyüttük. Kapımızı herkese açık tuttuk. Dinamik bir teşkilat oluşturduk. Teknolojiyi kullanarak bütün birimlerimizin arasında iletişimi güçlendirdik. Bu uyum ve koordinasyon motivasyonumuzu ve başarımızı arttırdı.

“GENEL MERKEZ TAMAM DERSE TAMAM, DEVAM DERSE DEVAM”

“Adaylığım, tamamen genel merkezimize bağlı çünkü hala görevimin başındayım. Genel merkezin takdiri neyse onu yapacağız. Genel merkez tamam derse tamam, devam derse devam edeceğiz. Görev yaptığım 2 yıl içerisinde yapılan seçimlerde, mitinglerimizde, konvoylarımızda  herhangi bir kaza, kalp kırılma, can kaybı çok şükür yaşanmadı. Siyasi rakiplerimizle de herhangi bir sürtüşme, olumsuz bir durum yaşanmadı. İki seçimi de sükunet ile geçirdik. Genel seçimlerde 80 binden fazla oy aldık. Yerel seçimlerde ise 11 belediyeden 9’unu alma başarısı gösterdik. ”

“SÜTAŞ BİZE TİCARETİ ÖĞRETECEK”

“SÜTAŞ’ın açılış bizim dönemimize gelecek inşallah. Bölgenin en büyük yatırımıdır. SÜTAŞ bize ticareti öğretecek. İşsizlik dünyanın boğuştuğu bir problem, sadece bize özel bir sorun değil. Bingöl süt    üretiminde 160 bin ton kapasiteye sahipken, Muş ve çevre iller bu rakamdan daha fazla üretim yapıyor. Ancak SÜTAŞ’ın Bingöl’de kurulması büyük bir avantajdır. SÜTAŞ’ın burada açılması ve merkezinin Bingöl’de olması, büyük bir fırsattır. Bu mega projenin ilimizde gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz’a teşekkür ediyoruz. Sütaş lojistik, ambalaj, nakliye, tarım, hayvancılık gibi birçok sektörü etkileyecek ve çok büyük bir istihdam sağlayacak. İnşallah Bingöl gençliğini ticarete sevk edecek.”

“GİZLİ AJANDAMIZ YOK”

“Allaha şükür, gizli ajandamız yok, hiç de olmadı. Kişi bize geldiği zaman mesuliyet ile yaklaşıyoruz. Bu makamda emaneten oturuyorum, Cumhurbaşkanımızın verdiği emaneti taşıyorum. Bu sorumlulukla kimseyi ayırmadan, vatandaşın işine göre elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz. İŞKUR Bingöl’e yılda 7-8 milyonluk ciddi bir katkı veriyordu ancak hükümetimiz büyük bir eleştiriye maruz kalıyordu. İnsanların üreterek kazanacağına inanıyorum. Bir insan zorluğu görmeden başarılı olamaz. O nedenle İŞKUR’u tasvip etmiyordum. Bunu iddia ediyorum, İŞKUR geldiği zaman bölge illerinde en adil dağıtıldığı il Bingöl’dür. Noter huzurunda, kura sistemi ile dağıtıldı. Bunu herkes biliyor. Noter huzuruna yapılan bir dağıtmada nasıl hile olur?”

“GENÇLERİMİZ GELSİNLER, BEKÇİ, GÜVENLİKÇİ NASIL OLUNUR DERDİNDEN VAZGEÇELİM”

“Gençlerimiz gelsinler, partimiz sürekli açık. Konuşalım. Bekçi, güvenlikçi nasıl olunur derdinden vazgeçelim. Bu işsizlik böyle çözülmez. Dünyanın en güzel meşe örtüsü Bingöl’de. Bingöl küçükbaş hayvan memleketidir. Harekete geçmemiz lazım. Önceden bahanemiz vardı, yaylalarımız emniyetli değil diye. Bu ortadan kalktı. Ağaçeli, Çavuşlar, Gökçeli köylerimizde yetişen keçiler şuan Bingöl’ün tamamında yetişmiyor. Keçi ürünlerinde ne üretirseniz, satışı hazırdır ve parası nakittir. Gençlere bunları anlatacağız. Kanatlı ve tırnaklı hayvanlara yatırım yapacağız. Teşviklerle bunların önünü açacağız. Geçen hafta Tarım Bakanlığı 25 milyon lira hibe desteği açıkladı ve bu hibe destekleri artarak devam edecek. Sütaş’ın etki edeceği sektörleri, tarım ve hayvancılığı gündemimize alıp bu konularda gelişim sağlayacağız. Memleketin kurtuluşu ticarettedir. Bunu yapabilirsek ciddi bir ivme kazanırız.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.