Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
21-04-2020 13:56:47

Güler: ’’Bizler Zor Gün Dostuyuz’’

AK Parti Bingöl İl Başkanı Güler, zorda olanın dini, dili, meşrebi sorulmaz anlayışıyla Türkiye bugün salgınla mücadelede 40’tan fazla ülkeye yardım gönderiyor” dedi.

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Covid19 Pandemi Salgını, ülke gündemi, Bingöl yereli ve parti çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Covid 19 salgını başladığı günden bugüne kadar Dünya’nın bir musibetin altında olduğunu vurgulayan Ak Parti İl Başkanı Güler, ülkemizin bu musibet karşısında çok ciddi mücadele içerisinde önemli başarılar elde ettiğini belirterek şunları söyledi:  “Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan salgın dünya düzenini değiştirecek küresel bir salgın haline gelmiştir. Türkiye aldığı tedbirlerle salgının ülkemize gelmesini 90 gün geciktirmiştir. Bugün Dünya Sağlık Örgütü sıralamasında Türkiye vaka sayısına göre bu salgından en az etkilenen ülkedir. ABD, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya gibi Dünya’nın süper güçleri diz çökmüşken Türkiye bugün 40’tan fazla ülkeye yardım  gönderir konuma gelmiştir. Amerika’da 3.600 dolara kadar çıkan koronavirüs tedavisi bugün ülkemizde ücretsiz yapılıyor. Ülkemize şehir hastanelerini çok görenler, karşı çıkanlar bugün bir sahra hastanesi bile yapamıyor. Türkiye bugün yoğun bakım kapasitesine göre Dünya’nın en iyi ülkesi. Bu başarı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ak Parti’nin 18 yılda ülkemizde sessiz bir devrim gerçekleştirdiğinin kanıtıdır. 80 yılda Cumhuriyet Tarihi’nde yapılan yatırımların daha fazlasını AK Parti çok daha kısa süre içerisinde ülkemize kazandırmıştır. Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin hızlı karar alması, Sağlık Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve vatandaşlarımızın alınan tedbir ve yasaklara riayet etmesi sağlanan bu başarının önemli mihenk taşlarıdır. Yine Bakanlıklar arasındaki koordinasyon ve uyum, güncel bir şekilde uygulanan ekonomik istikrar kalkanı paketi  ile açıklanan müjdelerle de hükümetimiz her an vatandaşın yanında olmuştur. Bu süreçte kısa çalışma ödeneği ile sektör kısıtlaması olmadan 3 milyondan fazla özel sektör çalışanımıza maaş ve sigorta desteği veriliyor. 5 milyondan fazla vatandaşımıza sosyal destek yardımları devam ediyor. Bu destekler artarak sürecektir.

‘’Bingöl’de salgınla mücadele’’

Bingöl yerelinde ise bu süreçte salgın tedbirleri kapsamında partimizde nöbetçi sistemine geçtik. Partimizi açık tutuyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini ilgili kurumlara iletiyor ve takiplerini gerçekleştiriyoruz. Parti olarak 800 ihtiyaç sahibi ailemize gıda yardımında bulunduk. Esnaf Sanatkâr Odasına kayıtlı çeşitli meslek grublarına ait işyerleri kapatılan veya olumsuz etkilenen 730 esnafımızı valiliğimize, belediyemize ve yardımlaşma derneklerine bildirdik. Bu konuda Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmede, Ticaret ve İçişleri Bakan Yardımcılarıyla yaptığımız konuşmada esnafımızın sorunlarını dile getirdik. Aile Bakanlığımız bu süreçte 35 bine yakın ailemize nakdi yardımda bulundu.

“Gayt ve Göynük şebekesi yenilenecek”

Önceki gün Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Mehmet Hadi Tunç ile yaptığımız telekonferans görüşmesinde ilimizinde üreticilerimizin süt sağım makineleri, süt toplama merkezleri, süt soğutma tankları gibi alet ve ekipman desteği taleplerini bildirdik. İl Toprak Mahsülleri Ofisi açılması, Gayt ve Göynük sulama şebekelerinin kapalı sisteme geçirilmesi, arazi toplulaştırma ve tarlaiçi yolların yapılması taleplerimiz olumlu karşılandı.

“Esnafımız destekleniyor”

Esnafımıza kamu bankalarından verilen kredi desteği 12 milyonu geçti. 430’dan fazla küçük esnafımız destek aldı. Sağlanan destekler icra ve çek kayıtlarına bakılmaksınız şartsız bütün esnafımıza 36 ay vade ile veriliyor.

Kredi Garanti Fonundan 190 esnafımız 100 milyon lirayı aşkın destek aldı. Hükümetimizin destekleri ve salgınla mücadeledeki tedbirler güncel bir şekilde sürecektir. Tüm bu desteklerle Devlet Milletin yanında olduğunu göstermiştir. Zor bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan idaresinde olmaktan dolayı çok şanslı kabul ediyorum. Türkiye bugün 40 bin yoğun bakım servisi kapasitesiyle Dünya’da birinci konumdadır. Bu da Cumhurbaşkanımızın Şehir Hastanesi öngörüsüyle kazanılmıştır. Dünya hayranlıkla Türkiye’yi izliyor. Bu başarıda kriz yönetimini üstlenen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Pandemi salgını sonrasında Küresel düzenin değişeceği, daha adil bir düzenin oluşacağı ve Türkiye’nin bu oluşumda yerini çok daha sağlam alacağına olan inancımız salgında gösterdiğimiz başarılı mücadele ile daha çok perçinleşmiştir.

Köylerimize 38 milyon yatırım

Ülkemiz bir taraftan salgınla mücadele ederken bir taraftan da yatırımlara da son hızla devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın onayı ile köylerimize 38 milyon lira kaynak aktarıldı. Yine İl Özel İdaremiz 20 milyon lira yatırım bedeli ile araç filosunu genişleterek ihtiyaç duyulan iş makinalarını ilimizin hizmetine sundu. İlimizin bu kazanımlarında katkıları olan Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekilimize, Valimize, İl Genel Meclisimize, Özel İdare Genel Sekreterliği ve idare çalışanlarına teşekkür ediyorum.

“Bizler zor gün dostuyuz”

Ak Parti iki kanatlıdır. Bir taraftan Dünya nimetlerini vatandaşlarımızın hizmetine sunarken bir  taraftandan da manevi sorumluluklarımızı gerçekleştimek için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde  Sağlık Bakanımız tüm süreci şeffaf bir şekilde yürütüyor. Dünya şuan bu başarımıza gıbta ile bakıyor. Devletimiz bugün 40 ülkeye yardım ediyor. Zor günde yardım eden asla hatıradan çıkmaz. Biz böyle bir ecdattan geliyoruz. Bizler zor gün dostuyuz. Zorda olanın dini, dili, meşrebi sorulmaz. Peygamberimiz mazlumun dini sorulmaz demiştir. Bu anlayışla Türkiye Cumhuriyeti çok gururlu ve onurlu bir mücadele yürütüyor. Bu süreçte vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını, titizlikle kurullara riayet etmelerini rica ediyoruz. Herşeyin bir süreci vardır. Zorluklar karşısında sabırlı olacağız. Bu süreci birlik, beraberlik, bütünlük içerisinde başarıyla tamamlayacağız. Zaman çarşıda pazarda gösteri yapma zamanı değildir. Bu partinin çatısı altında tüm arkadaşlarımızla birlikte harıl harıl çalışıyoruz. Bize gelen hiçbir vatandaşımızın talebini geri çevirmiyor, ilgili mercilere iletiyoruz ve takipçisi oluyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Vefa Destek Grubu Ramazan ayı öncesi 3 bin gıda kolisi muhtaç ailelere dağıtacak. Belediyelerimiz her türlü hijyen ve temizlik çalışmalarını yürütüyor. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu salgınla ilgili gelişmelere göre güncel kararlar alıyor. Bundan dolayı Valimize, Belediye Başkanlarımıza, asayişten dolayı güvenlik güçlerimize, sağlık çalışanlarımıza, kurum amirlerimize ve kim bu konuda duyarlılık gösteriyorsa bu dar günde kim taş üstüne taş koyuyorsa müteşekkiriz, teşekkür ediyoruz. İlimiz vaka sayısına göre iyi durumdadır. Bu durum bizi rehavete sürüklememeli. Tedbiri elden bırakmadan bu musibeti en kısa sürede bertaraf edeceğimize yürekten inanıyor. Hepinize saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Karlıova Depremi
SONRAKİ HABER Karlıova Depremi
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.